Uyumsoft Genel Müdürü Mehmet Önder,

2013-04-10 07:54:00
Uyumsoft Genel Müdürü Mehmet Önder, |  görsel 1

Uyumsoft Genel Müdürü Mehmet Önder,

 

“İşbirliği yapmayı ve paylaşmayıöğrenmeliyiz”

 

 

 

 

 

Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Mehmet Önder, firmaların birbiriyle işbirliği yapmayı ve paylaşmayı öğrenmesi gerektiğini kaydederek, “İşbirliğini ve paylaşmayı öğrenmeliyiz. Zira, ya yaşayacağız, ya öleceğiz” dedi.

 

Üretim, ticaret, hizmet sektörlerinin yeni baştan formatlandığını, bu formatı yakalayanların ve eko sistemlerini oluşturanların başarılı olacağını ifade eden Mehmet Önder, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“İş yapış şekilleri, yeniden formatlanıyor. Bizim de, kendimize ait olan değerler ile bu değişim karşısında,‘kendi iş modellerimizi’ oluşturmamız gerekiyor. Nitekim, zaman, bir araya gelip sorunları değerlendirme zamanı değildir. Zaman, radikal düşünme ve alınan kararları hayata geçirme zamanıdır. Kısaca, doğru tespitler yapıp eko sistemler oluşturup, alınan kararlar uygulamaya geçirilmelidir. Eğer, geç kalırsak, gelecek dönemi inşa edemeyiz. Oyun kurucu olmak ve geleceği inşa etmek için de, birbirimizle işbirliği yapmayı ve paylaşmayı öğrenmeliyiz. Aslında kültürümüzde, paylaşmak var. Ancak, bu paylaşım kültürü; iş hayatımıza henüz yeterli oranda yerleşmedi. İş yapmaya ilişkin heyecanımız var, girişimimiz var, ancak bir araya gelip, bir iş modeli kurup, yönetme konusu halen eksik. Özetle, gelecekte başarıya ulaşanlar; yeni iş modellerini kurup yönetenlerin olacaktır. Eğer, bilişim sektörü, tüm sektörün kalkınma motoru olacak ise, bizlerin diğer sektöre örnek olarak, yeni iş modellerini tasarlayıp, hayata geçirmemiz önemlidir.Örneğin, MÜSİAD’ta, sektörümüze ilişkin eko sistemi oluşturulabilir” dedi.

 

Türk yazılım ve danışmanlık firmalarının önünün açık olduğunu anlatan Mehmet Önder, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde büyük bir pazarın olduğunu ve bu pazardan Türk firmalarına ilginin bulunduğunu belirtti.

 

 

 

MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Zirvesi ’13 yapıldı

 

 

 

MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Zirvesi ’13, 30 Mart tarihinde, yoğun bir katılımla Gebze TÜBİTAK’ta yapıldı. MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu tarafından düzenlenen organizasyonda “Bilgi Toplumu Stratejisi ve 2023 Vizyonu” değerlendirildi.

 

MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Zirvesi’ne, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu Başkanı Tuncay Dönmez, MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Adnan Kurt’un aralarında bulunduğu yetkililer katıldı.

 

Protokol konuşmalarının ardından, ‘Bilgi Toplumu Stratejisi ve 2023 Vizyonu Konferansı’nda, Bilgi Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Nalbantoğlu, Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Genel Müdürü Mehmet Önder, TÜBİDER Bilişim Sektörü Derneği Başkanı Erkin Fındık, Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi Başkanı Dr. Ahmet Kaplan, (ULAKBİM) ve Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Daire Başkanı Emin Sadık Aydın'ın konuşmalarıyla panele devam edildi. Panelde, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması noktasında; bilgi teknolojilerinin, kaldıraç rol üstleneceğinin altı çizilerek, her sektörde, ar-ge’ye gerekli önemin verilmesi gerektiği kaydedildi.

 

yilmazparlar@yahoo.com

 

 

 

 

20
0
0
Yorum Yaz